EestiEnglishРусский
Tere tulemast Antsla tantsuselts Pärliine koduleheküljele!

Tants on keha luule.
Keha on keel,
mida kõneleb kõiksus:
kuule, tunne ja näe. (Doris Kareva)

Uudised

Tagasi
20/04/2016 21:10  Head rahvatantsuõpetajad ja rahvatantsijad!
Hea tantsuõpetaja ja rahvatantsijad!
 
Tuletame meelde, et ootame kõiki tantsuõpetajaid ja vähemalt 16-aastaseid tantsijaid vastama rahvatantsu ja tantsupidusid puudutavale küsitlusele!
 
Uuringu eesmärgiks on hinnata seniste otsuste mõju rahvatantsuliikumisele ja tantsupeo protsessile, analüüsida ja täpsustada tantsupeo protsessis osapoolte rolle ja korraldusmudelit. Selleks on meile väga oluline just Sinu, kui tantsuõpetaja ja tantsijate arvamus. Me ise kujundame oma meelisharrastuse tulevikku!
 
Meie küsitluse tulemused on anonüümsed ja neid ei kasutata kellegi  ärihuvides, vaid ainult  meie rahvatantsuliikumise paremaks  korraldamiseks ja teaduslikuks uurimiseks.
 
Küsitlusele vastata saab siin: KÜSITLUS.
Vastamise aeg on 14. aprillist – 1. maini.
Tehniliste küsimuste korral saab abi valentina.batueva@praxis.ee
 
HEA TANTSUÕPETAJA! Teist sõltub, kas tantsijad saavad osaleda küsitluses! Palun jaga oma tantsijale seda kirja, ERRSi kodulehe või küsitluse linki!
 
Oleme Sulle väga tänulik nende minutite eest, mis kuluvad käesolevale küsimustikule vastates.
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
2019. aastal peame üheskoos juba kahekümnendat korda tantsupidu. Traditsioon on  oma rohkem kui 80 aastase ajaloo jooksul olnud pidevas arengus ning alati olnud oma aja ja oma tegijate nägu. Samas on selle pika aja jooksul välja kujunenud elemendid, mille järgi tantsupeo ikka ilmeksimatult ära tunneme ja mis tundub olevat tantsupeo traditsiooni lahutamatuks osaks.
 
Milline on aga tantsupeo traditsiooni mõju olnud rahvatantsuliikumisele, kuidas näeb rahvatantsija tantsupeo korralduslikke ja sümbolilisi elemente, kuidas on traditsiooni mõjutanud 25 aastat kestnud iseseisvus ning kuidas näeb vabana sündinud põlvkond tantsupeo traditsiooni edasisi arenguid – need on küsimused, millelele ühest vastust on ilma rahvatantsijatelt küsimata võimatu on anda.
 
Eesti Rahvatansu ja Rahvamuusika Selts koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega on palunud appi Poliitikauuringute Keskuse Praxis, et Sinult, hea rahvatantsija küsida – milline paistab Sulle rahvatantsuliikumise tänapäev ning millised arengud ootavad tantsupidu ees homme?
 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi